Kniha návštev

Dátum 22.11.2013
Vložil Páter Gabriel
Titulok Re:Mám niečo urobiť?

Milá Zdenka,
odpovedám neskoro z dôvodov, ako som uviedol vyššie (Od 1. 8. som bol preložený na nové pôsobisko do Fiľakova. Z toho mi vyplynuli nové úlohy a až teraz začínam byť usadený.).

Z morálneho hľadiska nie je Tvojou povinnosťou apelovať na žiadneho kňaza, aby vysluhoval sviatosť zmierenia. Teda nemusíš sa báť, že svojim mlčaním páchaš hriech. A ak Ti nejaký kňaz vyjde v ústrety a onú sviatosť Ti vyslúži, príjmu túto milosť aj vtedy, keď sa Ti zdá, že celá tá spoveď bola len akási formalita. Milosť Božia prúdi do nás nezávisle na stave vysluhovateľa (kňaza). Dôležitejšia je naša dispozícia - túžba prijať milosť prúdiacu zo sviatosti. A neboj sa i "otravovať" - spomeň si na vdovu z podobenstva, ktorá neúnavne búchala onom nespravodlivému sudcovi na jeho dvere, až nakoniec dosiahla, čo chcela.
Želám Ti, aby sa Ti v onom cudzom svete darilo. Nenechaj sa znechutiť. A posilňuj sa v dôvere v milosrdného Boha, ktorí miluje všetky svoje deti, ale hlavne tie krehké, ktoré však veria a dúfajú v jeho nekonečnú a bezhraničnú dobrotu.

Páter Gabriel

 

© 2012 Všetky práva vyhradené.

Tvorba web stránok zdarmaWebnode