Vitajte na MOJOM webe

 

Môj web chce byť miestom zdieľania  sa mojej duše s dušou toho, kto prinajmenej tuší, že nie všetko, čo sa núka nášmu bezprostrednému pohľadu je to najdôležitejšie. 

 

To, čo sa na webe nachádza, či bude nachádzať, je nedokončenou a v mnohom ešte neusporiadanou mozaikou toho hľadača vo mne, ktorý už niečo objavil a pochopil, ale tiež toho, ktorý sa vyslovil k tomu, čo ho presahuje. 

 

Chyby a nedostatky preto možno smelo pripísať nedokonalosti hľadajúceho; to dobré zasa Duchu, ktorý s radosťou chce svojím svetlom osvietiť toho, kto sa sám od seba nevie zorientovať v tme a labyrinte života. 

 

Som viac "interpret" cudzieho, než autentický "tvorca" vlastného. 

 

Ak sa vám teda bude zdať, že niečo, čo tu čítate, ste už niekde čítali, či počuli, nemýlite sa; je to z pred chvíľou uvedeného dôvodu.

 

--------------------------------------------

Novinky

12.03.2024 19:52

Podcasty

Dnes som vložil do Menu novú stránku - Podcasty - , na ktorom si môžete zatiaľ vypočuť niektoré...
08.01.2023 10:57

SME POŽEHNANÍ

V evanjeliu sme počuli, ako sa nad pokrsteným Kristom Ježišom otvorilo nebo a ako nad ním...
01.01.2023 11:56

V čom je veľkosť človeka

Nás starších v škole učili, že sme sa vyvinuli z opice. Táto tzv. vedecká teória je aktuálna i...
28.12.2022 15:44

"Poďte, zabime Boha!"

Jeden z najradikálnejších priekopníkov súčasného ateistického myslenia, Fridrich Nietzsche, vo...
27.12.2022 20:47

Dve prednášky

Tu sú dve prednášky, ktoré som mal pre veriacich v našom františkánskom kláštore v rámci...
11.12.2022 09:34

Bude sa radovať vyschnutá zem

Začnem príbehom o Európanovi, ktorý sa čudoval nad správaním istého beduína. Čo ten robil, každé...
06.11.2022 09:55

Život nie je najvyššia hodnota

  Život je veľká hodnota. Ale je to hodnota najvyššia?… Možno by veľa ľudí na túto otázku...

Kontakt

Páter.Gabriel

nedasovsky@gmail.com

Františkánske nám. 1
Prešov
080 01

+421.908400288

Vyhľadávanie

© 2012 Všetky práva vyhradené.

Vytvorte si web stránku zdarma!Webnode